Závislost na PC hrách? Zažil jste to někdo?

Jelikož se jedná o blog vezmeme to trochu z jiného soudku. Posledně jsem lehce zavzpomínal na Edenbar. Nyní se mi dostalo zajímavé myšlenky aneb rozebereme si závislost na PC hrách.

PC hry jsou jako míč kdysi když jsme byli mladí. Běžná věc většiny teenagerů, v dnešní době se ovšem rozšiřují i mezi starší lidi. Existuje spousta předsudků třeba, že kdo hraje online hry hloupne, stává se agresivním nebo okamžitě podléhá závislosti.

Mezi projevy závislosti patří například:

Ztráta ostatních zájmů. Hraní se stává v životě člověka prioritou a není schopný se zabývat jinými myšlenkami než na hraní samotné. Počítači pak věnuje veškerý volný čas.

Hraní jako útěk před problémy. Hráč přestává hrát jen pro zábavu, ale hraje kdykoli ho něco trápí, neví si s něčím rady, zkrátka aby se zbavil negativních emocí.

Potřeba hrát hry, které navozují stále intenzivnější prožitek, více násilí, erotiky či jiného obsahu kterého se člověku nedostává.

Dalším projevem jsou možné abstinenční příznaky. Pokud hráč nemá možnost hrát tak dlouho, jak by si přál nebo nemá možnost hrát vůbec, může být nervózní, více se potit, třást se a projevovat jiné známky podráždění.

Pokud si takový člověk stanoví časové limity pro hraní, není schopen se jimi řídit.

Pokusy přestat hrát se nedaří.

A nakonec samozřejmě dopad na běžný život. Přátelé, rodina, ale také práce ztrácejí ve srovnání s počítačem význam. To působí mnohdy konflikty z důvodu, že hráč se snaží aplikovat zkušenosti z her do reality a málokdy se mu podaří dosáhnout vytouženého výsledku.

Nejčastější hry. kterou vedou k závislosti jsou takzvané MMORPG- masivně multiplayerové online hry na hrdiny. Tyto hry se těší největší oblibě u dětí a mladistvých, protože jim dávají pocit zajímavějšího života.

Pokud si uvědomíte závislost na počítačových hrách vaší osoby nebo osoby ve vašem okolí, je vhodné vyhledat pomoc odborníka. Léčba je určitě možná i když často zdlouhavá, ale je třeba ji podstoupit v zájmu lepšího života.